Přehled realizovaných projektů

Reckitt Benckiser: Nelegální zneužívání volně prodejných léků v ČR

Rok realizace: 2007

DBM pro společnost Reckitt Benckiser (Czech Republic) zajišťuje konzultace v oblasti komunikace s médii a stakeholdery a v oblasti krizového managementu.

Jedním z prvních projektů navržených a realizovaných pro Reckit Benckiser byl v roce 2007 Perception Audit, průzkum mezi zainteresovanými českými odborníky k problematice nelegálního zneužívání volně prodejných léků s obsahem pseudoefedrinu k výrobě drog.

DBM získala ocenění Česká cena za public relations za projekt Zneužití léků obsahujících látku pseudoefedrin versus právo na samoléčbu realizovaný v roce 2007 pro společnosti Reckitt Benckiser, Zentiva a GlaxoSmithKline.

V reakci na tehdejší problematiku zneužívání léků obsahujících pseudoefedrin agentura navrhla vytipovat a formou cíleně mířeného průzkumu oslovit české odborníky na danou problematiku a společně s nimi formulovat řešení, jež by zabránilo nelegálnímu zneužívání léků a současně neomezovalo možnost samoléčby pacientů s chřipkovým onemocněním. Průzkum podpořený rovněž společnostmi Zentiva a GlaxoSmithKline, který do problematiky vnesl nové pohledy, se stal podkladem pro veřejnou i parlamentní debatu na toto téma.

Za tento projekt nazvaný Zneužití léků obsahujících látku pseudoefedrin versus právo na samoléčbu získala DBM ocenění Česká cena za public relations.

Kontakt: Karla Krejčí

Tisková verze

Real Time Web Analytics